BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb brutális végkielégítés a BKV-nál

A Magyar Nemzet szerint az egykori stratégiai igazgató Bosnyák Gyula tavaly, alig egy év után 40 milliós végkielégítéssel távozott.

2009. július 30. csütörtök, 09:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Nemzet úgy tudja: mintegy 40 millió forintos végkielégítéssel távozott tavaly áprilisban a BKV leváltott stratégiai igazgatója, Bosnyák Gyula, aki alig egy évig töltötte be a vezető tisztséget. A lap információi szerint Bosnyákkal határozott idejű, a 2007 és 2011 közötti időszakra szóló szerződés kötött a vállalat, a 40 buszjárat megszüntetésével 2,2 milliárd forintos megtakarítást tartalmazó paraméterkönyv elfogadtatásának kudarca után azonban menesztették.

Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója a "jelentős végkielégítés" tényét elismerte, konkrét összegről azonban nem árulhatott el a lap kérdésére. Bosnyák végkielégítését ugyanaz a Balogh Zsolt szignálta, aki a néhány nappal korábban kirobbant, Szalainé Szilágyi Eleonóra humánpolitikai igazgató 100 milliós végkielégítését is - írja a lap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet