BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött az aratás - a balatoni büféseknek

Az utóbbi napok kánikulájának köszönhetően több balatoni és a Velencei-tó partján lévő strandra akár a megtelt táblát is ki lehetett volna tenni.

2009. július 17. péntek, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ínséges hónapok után végre "aratnak" a tóparti büfétulajdonosok, játék- és emléktárgyárusok, de most indult be igazán, a "Zimmer frei" is. Ezzel együtt a lapunk által megkérdezett vállalkozók szerint sok jó időre és nagy hajrára lesz szükség ahhoz, hogy a tavalyi forgalom megismételhető legyen - ráadásul az ország más részeiből egyre több mozgóárus is itt próbál szerencsét.

Az általában csak néhány napra érkező vendégek a Balatonnál és a Velencei-tónál is a jól felszerelt, könnyen megközelíthető, sokfajta szolgáltatást kínáló strandokat kedvelik. A legnagyobb forgalom ott tapasztalható, ahol jelentős összegeket költöttek fejlesztésre.

A dél-balatoni strandokon csaknem fél tucat büfét működtető, egyéni vállalkozóként dolgozó Madaras Béla szerint az utóbbi egy héten tömegesen érkeznek a nyaralók szinte minden településre. A legnagyobb forgalom a siófoki, a zamárdi és a balatonföldvári üzletben volt, de Balatonberényre sem panaszkodott. A jó idő miatt a Balaton Sound vendégei közül is sokan maradtak - erre korábban nem nagyon volt példa.

Bár az utóbbi napokban még a legcsúnyább műanyag békát is sikerült eladni a balatonszemesi strandon játékok és különböző, elsősorban vízi sporteszközök árusításával foglalkozó Darabos Tibornak, ám ez nem kompenzálja az előző hetek minimális forgalmát. Amíg a korábbi években július közepéig már legalább háromszor rendeltek új árut, addig az idén csak egyszer.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet