BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezércsere az Ericsson Magyarországnál

Chris Houghton veszi át az Ericsson Magyarország vezetését augusztus 1-jétől.

2009. július 2. csütörtök, 12:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elődje, Éry Gábor három éven át töltötte be a vezérigazgatói tisztséget, ezalatt a társaság mindvégig kétszámjegyű éves növekedést produkált, a 3G mobilhálózatok terén pedig 70 százalékra növelte piaci részesedését. Éry vezetése alatt a vállalat létszáma 800-ról 1200 főre nőtt, az Ericsson Magyarország kutatás-fejlesztési központja, illetve a globális mérnöki szolgáltatóközpont munkáját világszintű elismertséget szerzett. Az új vezérigazgató jelenleg az Ericsson Japan vezérigazgató-helyettese és az észak-kelet ázsiai régióban működő Softbank Divízió vezetője. Az angol szakember ezt megelőzően kilenc éven át különböző vezetői pozíciókban dolgozott Svédországban a hálózati üzletágban, az Ericsson angol leányvállalatához 1988-ban csatlakozott. A zökkenőmentes váltás érdekében Éry Gábor 2009. szeptember 1-jéig segíti az új vezérigazgató munkáját.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet