BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százezres tétel is lehet a határ menti mobilszámla

Az Európai Unióban érvényes roamingrendelet szerint legkésőbb 2010. március 1-jéig minden hazai szolgáltatónak - összegszerűen vagy az adatmennyiség vonatkozásában - ingyenes tájékoztatást kell biztosítania barangolást végző ügyfeleinek fogyasztásáról.

2009. június 30. kedd, 16:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hírközlési fogyasztói jogok képviselője egy keddi sajtótájékoztatón arra kérte a hazai mobilszolgáltatókat, hogy az előírt fogyasztóvédelmi intézkedéseket még a jövő márciusi határidő előtt vezessék be.

Takács Péter szerint az elmúlt egy évben csökkent ugyan az országhatár mentén az a terület, ahol a mobiltelefont vagy mobilinternetet használó előfizetőknek problémája támadhat a szándékolatlan roaming miatt, de a jelenség továbbra is fennáll. Nem annyira a panaszok száma, mint inkább az egyes esetekben kifogásolt többletköltség mértéke riasztó: ez akár százezres, milliós összegre is rúghat.

A Nemzeti Hírközlési Hatóság megújította a szándékolatlan hálózatváltás által leginkább érintett országrészeket tartalmazó térképét, a jelenséggel olyan népszerű belföldi turisztikai célpontokon is gyakran találkozhatnak a felhasználók, mint Esztergom, Győr, Sopron, Szombathely, Szeged vagy Sárospatak.

Az előfizetők elsősorban azzal védekezhetnek a jelenség ellen, hogy készüléküket kézi hálózatválasztásra állítják át.

A júliustól változó uniós roamingtarifák mellett bekerül a szabályozott körbe az sms-küldés és egyelőre nagykereskedelmi szinten, de szabályozottá válik a mobilinternet-roaming is. A várható díjszabálsról bővebben itt olvashat.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet