A Napi Gazdaság cikke
Az EU-forrásokra pályázó, de a forint árfolyamváltozása miatt veszteséget elszenvedő vállalkozók számára kompenzációs eljárást dolgoz ki a gazdasági tárca - mondta Varjú László, a gazdasági tárca államtitkára pénteken a parlamentben, miután közös nevezőre jutott Pelczné Gáll Ildikóval, az Új Magyarország fejlesztési tervet vizsgáló eseti bizottság elnökével.
Olyan projekteket támogatnának, amelyek megvalósításához jelentős importra van szükség, és a beszerzés nem oldható meg belföldi forrásból. Tipikusan ilyen lehet az egészségügyi intézmények felújításakor a berendezések vásárlása.
A pályázók visszamenőleges hatállyal is igénybe vehetik a kompenzációt, ám ez nem automatikusan történik, hanem igényelniük kell.
Egy hónapon belül elkészülhet az igénylésre vonatkozó eljárásrend és szabályozás - mondta Varjú. Egyelőre nem lehet tudni, mekkora összeget tehet ki kompenzáció, az ugyanis nagy részben függ az árfolyamtól. A projektek ugyanis utófinanszírozásúak, a kiadások a beruházás előre haladtával merülnek fel.
