BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szorít a diákhitel

Már csak 11 napjuk maradt azoknak, akik új diákhitel-igénylőkként még ebben a szemeszterben szeretnének pénzhez jutni.

2006. május 4. csütörtök, 12:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Azok a hallgatók, akik ebben a szemeszterben szeretnének első ízben Diákhitelhez jutni, legkésőbb május 15-ig nyújthatják be igénylésüket - derül ki a Diákhitel Központ Rt. közleményéből. Azok az új igénylők, akik 2006. május 15-ig beadják hitelkérelmüket, 2006. június 15-én egy összegben juthatnak hozzá a teljes tavaszi félévre járó (öt havi) kölcsönükhöz. Az így kézhez kapott pénzösszeg az igényelt havi kölcsön nagyságától függően akár 150 ezer forint is lehet.

A jelenlegi hiteligénylési nyomtatványokat május 15-e után kivonja a forgalomból a Diákhitel Központ. A szükséges papírokat a nagyobb postahivatalokban, illetve a Diákhitel Központtal együttműködő bankok és takarékszövetkezetek kijelölt fiókjaiban lehet beszerezni, és ott is kell leadni. A itelezéshez kapcsolódóan új nyomtatványok készülnek. A 2006/2007-es tanévre érvényes új hiteligénylési csomagot előreláthatólag augusztus 15-től lehet beszerezni.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet