BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét halnak a disznók Szegeden

Újraindul a sertésvágás a Picknél, jövőre is lesz téliszalámi.

2005. december 14. szerda, 12:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újrindítja a Pick Szeged Rt. a tavaly leállított sertésvágóhidat - jelentette be Kovács László elnök-vezérigazgató. A vágóhíd a legnagyobb kapacitású Magyarországon, és 180 kilogramm feletti disznókat is „tud”, ami a téliszalámi készítés szempontjából fontos. A társaságnál idén sikerült megállítani a veszteség növekedését, idén 1,5 milliárd forint üzemi veszteséget terveznek, abből hozzávetőleg 1 milliárd forint még a Délhús Rt. tulajdonszerzése előtt jött össze. A társaság erre az évre 1 milliárd forint alatti veszteséggel számol, jövőre pedig néhányszáz milliós eredményt tervez, 0,8-1 milliárd forint értékű technológiai fejlesztés mellett.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet