Kóka János a rendezvényen elmondta: azok a beruházások jelentenek kitörési pontot Magyarország számára a XXI. században, amelyek más ágazat fejlődésére is serkentő hatással vannak. Az Agrogate Hungaryt a miniszter ilyen fejlesztésnek nevezte.
A logisztikai központ a fejlesztési fázisok kiépülésével párhuzamosan 4000-5000 új munkahelyet hoz majd létre a Zsámbéki-medencében, adóforintjai pedig jelentősen hozzájárulnak a központnak otthont adó települések fejlesztéséhez. A beruházás az infrastruktúra fejlesztése mellett szélesíti a helyben működő kis- és középvállalkozások lehetőségeit, valamint serkenti a működőtőke beáramlását a régióba.
Az öt fázisban megvalósuló logisztikai központ szinte korlátlan terjeszkedési lehetőséget biztosít bérlői számára. A beruházás első fázisában 18 hektáron két, egyenként 15 ezer négyzetméteres raktárépület irodákkal, egy 30 ezer négyzetméteres, továbbá egy 10 ezer négyzetméteres kereskedelmi csarnok létesül. A fejlesztés első ütemének átadása 2006 tavaszán várható. Az Agrogate Hungary a fázisok ütemezésének megfelelően kutatási és oktatási elemekkel, szolgáltatásokkal is bővül. Az ötödik fázis során nyeri el végleges formáját, melynek során létrejön Magyarország első agrár-klasztere.
