BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszázmilliós beruházás a Zsámbéki-medencében

Elkezdődött Magyarország egyik legnagyobb logisztikai központjának építése Herceghalom mellett. A csaknem 120 hektáron megvalósuló, 200 millió euró értékű, Agrogate Hungary elnevezésű zöldmezős beruházás alapkövét Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter helyezte el. A kereskedelmi központtal és ipari parkkal is kiegészülő fejlesztés célkitűzése, hogy a közép-kelet-európai régió meghatározó logisztikai centrumává váljon.

2005. november 24. csütörtök, 18:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kóka János a rendezvényen elmondta: azok a beruházások jelentenek kitörési pontot Magyarország számára a XXI. században, amelyek más ágazat fejlődésére is serkentő hatással vannak. Az Agrogate Hungaryt a miniszter ilyen fejlesztésnek nevezte.

A logisztikai központ a fejlesztési fázisok kiépülésével párhuzamosan 4000-5000 új munkahelyet hoz majd létre a Zsámbéki-medencében, adóforintjai pedig jelentősen hozzájárulnak a központnak otthont adó települések fejlesztéséhez. A beruházás az infrastruktúra fejlesztése mellett szélesíti a helyben működő kis- és középvállalkozások lehetőségeit, valamint serkenti a működőtőke beáramlását a régióba.

Az öt fázisban megvalósuló logisztikai központ szinte korlátlan terjeszkedési lehetőséget biztosít bérlői számára. A beruházás első fázisában 18 hektáron két, egyenként 15 ezer négyzetméteres raktárépület irodákkal, egy 30 ezer négyzetméteres, továbbá egy 10 ezer négyzetméteres kereskedelmi csarnok létesül. A fejlesztés első ütemének átadása 2006 tavaszán várható. Az Agrogate Hungary a fázisok ütemezésének megfelelően kutatási és oktatási elemekkel, szolgáltatásokkal is bővül. Az ötödik fázis során nyeri el végleges formáját, melynek során létrejön Magyarország első agrár-klasztere.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet