BUX 139428.18 0,09 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarolnak a noteszosok

Hat hónap leforgása alatt tízezrekkel zuhant a Magyarországon értékesített notebookok ára - írja a Világgazdaság vg.hu honlap az IDC piacelemező cég kutatására hivatkozva.

2005. november 3. csütörtök, 08:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok alapján az év első kilenc hónapjában csaknem harmadával több személyi számítógépet adtak el hazánkban, mint az a bázisidőszakban, így az teljes értékesítés elérte a 107 ezer darabot. A ranglistát a Hewlett-Packard, az Acer és a Fujitsu-Siemens vezeti. A noteszgépek szegmensében, amely a teljes piac kétötödét teszi ki, a harmadik negyedévben duplája fogyott a tavalyi év hasonló időszakában eladott mennyiségnek. A legolcsóbb ilyen készülékekhez már 150 ezer forint körüli áron hozzájuthatunk. Az utolsó negyedévben a kkv-szegmens mellett az egyéni felhasználók körében várnak további élénkülést a számítógép eladásokban, mivel jővőre megszűnhet a Sulinet Expressz program és a vele járó adókedvezmény.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet