BUX 139220.63 -0,06 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megúsztuk: nem jut magyar asztalra a bajor nyesedékhús

Az emberi fogyasztásra nem alkalmas, bajor eredetű nyesedékhúst megvásárló magyarországi üzem a hulladékból készített termékeit nem idehaza értékesítette - értesült a NAPI Online.

2005. október 20. csütörtök, 14:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar Állategészségügyi Szolgálat azonosította azt a szabolcs-szatmár-bereg megyei élelmiszer-feldolgozó üzemet, amely 2004. szeptember 25. és 2005. február 14. között vágott baromfi testeket vásárolt abból a vizsgálat alatt álló bajor üzemből, ahonnan az emberi fogyasztásra nem alkalmas, de átcímkézett nyesedékhúst Magyarországra is szállítottak – értesült a NAPI Online. Süth Miklós országos főállatorvos arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy a német minisztériumtól kapott írásbeli információk alapján a szállítmányok, valamint az azok további sorsára vonatkozó dokumentumok részletes vizsgálatát az Állategészségügyi Szolgálat munkatársai megkezdték. Annyi már most bizonyos, hogy magyar fogyasztó nem vásárolhatott az itt feldolgozott áruból, a szabolcsi üzem ugyanis azt harmadik országba exportálta – tette hozzá.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet