A magyar Állategészségügyi Szolgálat azonosította azt a szabolcs-szatmár-bereg megyei élelmiszer-feldolgozó üzemet, amely 2004. szeptember 25. és 2005. február 14. között vágott baromfi testeket vásárolt abból a vizsgálat alatt álló bajor üzemből, ahonnan az emberi fogyasztásra nem alkalmas, de átcímkézett nyesedékhúst Magyarországra is szállítottak – értesült a NAPI Online. Süth Miklós országos főállatorvos arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy a német minisztériumtól kapott írásbeli információk alapján a szállítmányok, valamint az azok további sorsára vonatkozó dokumentumok részletes vizsgálatát az Állategészségügyi Szolgálat munkatársai megkezdték. Annyi már most bizonyos, hogy magyar fogyasztó nem vásárolhatott az itt feldolgozott áruból, a szabolcsi üzem ugyanis azt harmadik országba exportálta – tette hozzá.
