BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a Cora-nak, jön a Wal-Mart?

A Cora hipermarketlánc tulajdonosváltása mögött a világelső amerikai Wal-Mart áll a dolgozók szerint.

2005. szeptember 21. szerda, 08:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az október elsejei hatállyal új kézbe került magyar Cora-lánc új tulajdonosa az amerikai Wal-Mart - legalábbis a hipermarketlánc magyar alkalmazottai így értesültek a Népszabadság szerint. Több alkalmazott is állította, hogy az amerikaiak már hónapokkal ezelőtt átvilágították a társaságot, jelenleg pedig „nagy átalakítások” előkészítése folyik. A belga Delhaize-csoport érdekeltségébe tartozó társaság vezetése azonban hallgat.

A készülő tulajdonosváltás hírét alátámasztani látszanak a cégjogi változások. Mint arról a Napi Gazdaság beszámolt, nemrégiben új kézbe került a Cora-áruházakat működtető Magyar Hipermarket Kft. 35 százaléka. A lap információi szerint a kisebbségi tulajdonos a rotterdami bejegyzésű Beheer en Bellegingsmaatshappij A. Adams BV. A Magyar Hipermarket Kft. körül nyár óta nagy a mozgolódás, júliusban a többségi tulajdonos változott meg, a társaság papírjai azonban jelenleg is változtatások bejegyzésére várnak a cégbíróságon.

A Wal-Mart hónapokkal ezelőtt már bejelentette, hogy be akar törni a régió piacaira. Szakértők kizártnak tartják, hogy erre a lépésre zöldmezős beruházással kerül sor, hiszen a nagy alapterületű üzletek létesítésére alkalmas, ám a vásárlók által is könnyen elérhető területek zöme már foglalt. Ezért tartják sokkal valószínűbbnek, hogy a Wal-Mart egy, már piacon lévő társaságot vásárol meg.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet