BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autópálya-devizát vesz az MNB

Az autópálya-építéshez fel nem használt devizamennyiséget az MNB vásárolja meg, így az nem adhat támaszt a forintnak.

2005. augusztus 22. hétfő, 15:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB és az Állami Autópálya Kezelő Rt. (ÁAK) megállapodott abban, hogy az ÁAK az autópálya-építéshez felvett, ám fel nem használt devizaforrásokat nem viszi ki a piacra, hanem az MNB-nek adja el. (Amennyiben az ÁAK a devizát - amelynek mennyiségéről nem tájékoztatott az MNB - a piacon adná el, azzal a forintot erősítené.) A forinterősítő hatást a megegyezéssel kiküszöbölte az MNB, s ezt az inflációs target kialakításánál sem vette figyelembe.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet