Az MNB és az Állami Autópálya Kezelő Rt. (ÁAK) megállapodott abban, hogy az ÁAK az autópálya-építéshez felvett, ám fel nem használt devizaforrásokat nem viszi ki a piacra, hanem az MNB-nek adja el. (Amennyiben az ÁAK a devizát - amelynek mennyiségéről nem tájékoztatott az MNB - a piacon adná el, azzal a forintot erősítené.) A forinterősítő hatást a megegyezéssel kiküszöbölte az MNB, s ezt az inflációs target kialakításánál sem vette figyelembe.
