A két szövetség egyaránt nehezményezi a kereskedelmi láncok beszerzési ár alatti értékesítési gyakorlatát, ami álláspontjuk szerint törvényellenes. (Ezt az értékesítési politikát egyébként az agrárpiaci rendtartásról szóló törvény tiltja.) Az eseti bejelentések alapján kivetett néhány millió foribntos bírságok nem visszatartó erejűek, s beszerzési ár alatti értékesítést nem szüntetik meg, ezért a szervezetek kérik az agrár- és gazdasági tárca vezetőit, mint az élelmiszertermelés és kereskedelem területén illetékes intézményeket, hogy teremtsenek olyan jogszabályi környezetet, amely ad esélyt a tisztes ipar és kereskedelem gyakorlására - hangzik a szervezetek állásfoglalása.
A szervezetek úgy vélik, a beszerzési ár alatti értékesítés kapcsán a bejelentéssel nem nekik kellene élniük, hanem az ilyen eseteket az államnak hivatalból kellene feltárnia és megtennie a szükséges lépéseket. A szervezetek bejelentése nyomán ugyanis a beszállító céget az adott kereskedőlánc kilistázza, azaz a társaság nem szállíthat tovább oda.
A "budaörsi aranyháromszögben" tegnap a Tesco és a Cora 35-35, az Auchan 36 forintért kínálta az egykilós lisztet, de volt már példa 4 forintos zsemlére is. A sütőipar helyzetét tovább nehezíti, hogy a Tesco, a Metro, az Auchan, és a Cora után az egyetlen magyar kézben lévő kiskereskedelmi lánc, a CBA is tervezi, hogy saját sütödét nyit.
