Kedden adták át a pécsi székhelyű Délhús Rt. mintegy egymilliárd forintos beruházással elkészült és 20 új munkahelyet teremtő új szárazáru gyártó üzemét a Baranya megyei Alsómocsoládon, ahol a 333 lakosból jelenleg is 15-en vannak munka nélkül. A fejlesztéshez sikerült 240 millió forint támogatást elnyerni a SAPARD uniós előcsatlakozási programból.
Az egy hete próbaüzemben már működő alsómocsoládi gyár kapacitása 8-9 ezer tonna, ebből a szárazáru (szalámik, kolbászok, stb.) gyártó kapacitás 5000 tonna, miután utóbbi a fejlesztés nyomán 2500 tonnával bővült.
Az átadást követő sajtótájékoztatón Kovács László, a cég elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a baranyai húsoscég bajai üzemének 35 ezer tonnás gyártási kapacitása az alsómocsoládi üzem kapacitásával együtt már meghaladja a 40 ezer tonnát, ami kiemelkedő nagyságrendű Közép-Európában. A SAPARD-támogatás mellett több bank hitele nyomán is megvalósult alsómocsoládi üzem technológiája a cégvezető szerint a legmodernebb Európában.
A Délhús Rt. jövőre 35 milliárd forint árbevétel vár az idei, előreláthatóan 30 milliárd forint után. A sajtótájékoztatón Thomas Jobban, a Délhús Rt. igazgatóságának elnöke emlékeztetett arra, hogy 1995-2003 között nominálértéken 6 milliárd forintot ruházott be a cégbe az előző tulajdonos, az elmúlt 18 hónapban pedig - amióta a céget megvásárolta - további 3 milliárd forint értékű fejlesztés történt. Az új többségi tulajdonos ugyanakkor már nem ő, hanem - mint arról a NAPI Gazdaság korábban beszámolt - Csányi Sándor, az OTP Rt. elnök-vezérigazgatója lesz.
Csányi Sándor a tájékoztatón ,,majdnem tulajdonosként" nyilatkozott, mivel a szerződést már alárták, a részvényeket azonban még nyomtatják, mivel a korábbi kivásárló cég egyesült a Délhús Rt.-vel. Reményei szerint az ügylet 2-3 héten belül, még az idén lebonyolódik. Emlékeztetett más mezőgazdasági és élelmiszeripari befektetéseire, s felhívta a figyelmet az integráció fontosságára, kiemelve, hogy a Délhús Rt.-be történt befektetés is ilyen célú, mivel a cég az integráció része.
Csányi hangsúlyozta, hogy ágazati befektetései kapcsán nem a megtérülés vezérelte, hiszen akkor OTP-részvényekben tartaná a pénzét és ezt ajánlotta a jelenlévőknek is.
