BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdért végkielégítettek a Malévnál

Félmilliárd forintot fizetett ki az idén a Malév Rt a távozó munkatársaknak - írja a Magyar Nemzet. A társaság illetékesei a konkrét számokról üzleti titokra, illetve piaci érdekekre hivatkozva nem adott tájékoztatást.

2004. december 2. csütörtök, 12:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dolgozók többsége közös megegyezéssel ment el a légitársaságtól. A végkielégítések összege több esetben meghaladta a tízmillió forintot, de volt aki ennél is többet kapott. A kereskedelmi vezérigazgató-helyettes például 60, a vállalkozásbiztonsági igazgató 42, a kontrolligazgató pedig 28 millió forintot tett zsebre. A társaság privatizáció előtt áll, ezért voltak átszervezések illetve leépítések, amelyek évi 120-150 milliót segítene megspórolni a cégnek.

A Malév Rt. stratégájának megfelelő átszervezéseket a társaság folyamatosan hajtja végre a 2004. évi intézkedési tervvel összhangban - reagál a cég. A kiadott közleménye szerint az átszervezés eddigi fázisa a vezetői szintek, és a vezetők számának csökkentését jelentette. Ez, mint mindenütt a szervezeti átalakítás, egyszeri költséggel jár, az átszervezés eredményjavító hatása pedig a következő évtől jelentkezik. A Malév Rt. a vonatkozó törvényi előírásoknak, belső szabályzatoknak, mint például a kollektív szerződés és a munkavállalókkal kötött munkaszerződésekben rögzítetteknek megfelelően járt el a munkaviszony megszüntetések tekintetében - áll a NAPI Online-hoz eljuttatott dokumentumban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet