BUX 139411.71 0,4 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A takarékszövetkezetek profitálnak a pénzváltásból

Növekszik azoknak a pénzváltóknak a száma, amelyeknek - a K&H kivonulását követően - sikerült ügynöki megállapodást kötniük. A legnagyobb szereplő kivonulásából leginkább a takarékszövetkezetek profitáltak - írja a Világgazdaság.

2004. szeptember 21. kedd, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A július közepe óta megjelent PSZÁF határozatok szerint a takarékszövetkezetek profitáltak legtöbbet a K&H kivonulásából: nagyjából 65 pénzváltó új partnereként ugyanis őket említik meg a felügyeleti dokumentumok. Közülük is elég nagy szeletet hasított ki magának a Monor és Vidéke Takarékszövetkezet, amely lapunk összesítése szerint 16, a Savaria Takarékszövetkezet, amely 14 és a Dél-Balaton Takarékszövetkezet, amely 12 új ügynököt talált magának.

A bankok közül hárman állapodtak meg cégekkel a K&H volt partnerei közül: a legtöbbel - több mint tízzel - a Raiffeisen Bank, de szerzett ügynököket az Inter-Európa Bank és a Magyar Külkereskedelmi Bank is. A K&H kivonulásával érintett pénzváltók közel 60 százaléka már vagy talált partnert magának, vagy folyamatban van a megállapodás. A fennmaradó rész zöme még folytat tárgyalásokat, tehát elenyésző azon cégeknek az aránya, amelyek a kivonulás mellett döntöttek. Ezzel együtt várhatóan csökken a szereplők száma a pénzváltói piacon. A piac átrendeződése ugyanakkor nem volt zökkenőmentes, a K&H által megadott július 31-i határidő nem bizonyult túl szerencsésnek. Több szereplő úgy gondolta, húzni tudja az időt a főszezont jelentő nyár végéig, így korántsem a megfelelő intenzitással keresett új partnert magának.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet