BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztus 31-én a parkettre léphet a Freesoft

Pénteken a Freesoft beadta tőzsdei bevezetési kérelmét a BÉT-hez, így ha minden jól megy a cég már augusztus utolsó napján megjelenhet a parketten.

2004. augusztus 6. péntek, 12:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint azt a NAPI Online megtudta, gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy a BÉT negatívan bírálja a bevezetési kérelmet. Ezt követően a cégbírósági bejegyzés gyorsaságától függ, hogy augusztus utolsó napján vagy szeptember elején kerül a budapesti tőzsdére a Freesoft.

A pénteki eseményt az előzte meg, hogy július végén sikerrel zárult a Freesoft-részvények jegyzése, az előzetes adatok szerint a társaság papírjait 7,7-szeresen túljegyezték. Az korábban 385 ezer részvényre adtak le igénylést, azaz összesen 693 millió forint folyt be a cég számláira. A társaság 1050 millió forintos alaptőkéje ezek után 1743 millió forintra emelkedik, amivel jó néhány tőzsdei társaságot leköröz. A cégbírósági eljárás akár hatvan napig is eltarthat, a társaság azonban a BÉT vezetésével karöltve sürgősségi eljárást kért, így lehetséges, hogy két hét alatt is megtörténik a bejegyzés. A cégbírósági jóváhagyást követően a Keler napokon belül megkeletkezteti a részvényeket, jóváírják azokat a jegyzők számláin, ami után megkezdődhet a kereskedés a tőzsdeképes cégek klubjától a parkettig elsőként eljutó társaság papírjaival.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet