BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lőszergyárat vett Csányi

Az OTP elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor magánemberként 75 százalékos tulajdonosa lett a siroki Magyar Lőszergyártó Rt-nek- írja a Népszabadság.

2004. július 26. hétfő, 08:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csányi tulajdonostársa Nagy György a Wallis Rt. egyik alapítója, jelenlegi alelnök. A megvásárolt üzem a volt Mátravidéki Fémművek lőszergyártó üzletágából alakult ki, de évek óta magáncégként működik. A részvénytársaság a korábbi esztendők csődhelyzetéből 2002-ben lábalt ki, azóta nyereséges, igaz a tavalyi 1,3 milliárdos árbevételhez viszonyítva a haszon minimális - alig több mint egy százalék volt. A Népszabadság értesülései szerint Csányi ugyanakkor továbbra is elsősorban élelmiszer-ipari és agrárcégek megvételére összpontosít. Jelenleg is több feldolgozóüzem megvásárolásáról folytat tárgyalásokat, köztük a legismertebb az osztrák tulajdonban lévő, pécsi székhelyű Délhús Rt.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet