BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt év után elévül a Diákhitel-adósság

Eddig tizenkét volt felsőoktatási hallgató ellen kezdeményezett végrehajtási eljárást az adóhatóság, mert több mint egyéves hátralékuk volt a diákhitel-törlesztésben – írja a Magyar Hírlap.

2004. június 24. csütörtök, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tucatnyi adós több mint 2,7 millió forintos adósságot halmozott fel. A végrehajtás során az adós bankszámlájáról vagy a munkabéréből próbálják visszaszerezni a tartozás összegét, de ingó vagy ingatlan vagyona is árverezésre kerülhet.
Ám aki vagyonával együtt öt és fél évre el tud tűnni a hatóság elől, annak nyert ügye van, ugyanis a tartozás végrehajtásának joga elévül.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet