Holnap párhuzamosan tartott Erste és Postabank-közgyűlés vélhetően rábólint a két bank egyesülésére. Az egyesült bank alaptőkéje 39,411 milliárd forint lesz, s a tranzakció után - a szükséges engedélyek beszerzését követően, vélhetően szeptember 30-tól - Erste Bank Hungary néven fut tovább. Kisbenedek Péter, a két bank vezérigazgatója közölte, hétfőn olyan tartamú pénzügyminisztériumi állásfoglalást kaptak, amely szerint a tárca szerint az állam ellen folytatott kisrészvényesi perekben természetesen elfogadják majd az új társaság részvényeit.
A részvény-cserearány meghatározása a piaci érték alapján történik, e szerint a Postabank részvényesei 71,12 százalékban, míg az Erste tulajdonosai 28,88 százalékban részesednek majd az új társaságban. A Postabank ötforintos kisrészvényesei 7 egyforintos Erste-részvényt kapnak majd. Kisbenedek Péter szerint a fúzióra elhatárolt 6,5 milliárd forintnyi céltartalék elegendő lesz, az egyesült bank nemzetközi számviteli elvek szerint ötmilliárd forintos adózott eredménnyel zárhatja az évet.
A Postabank, mint márkanév megszűnik, amit a vezérigazgató azzal a vizsgálati anyaggal magyarázott, amely szerint a név megtartása nem jár olyan komoly előnyökkel, mint amennyire hátrányos a sokakban rossz emlékeket ébresztő brand továbbvitele.
