BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őrizetbe vették a Baumag-elnököt!

A rendőrség őrizetbe vette Balázs Lászlót, a Baumag Ingatlanfejlesztési Szövetkezet elnökét, miután az ügyben szakértői véleményt adó igazságügyi könyvszakértő részjelentése alátámasztotta azt, hogy bűncselekmény történt az üzletrészek befektetésénél.

2004. június 16. szerda, 14:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Baumag ugyanis az ideiglenesen befektetett pénzekből tőketartalékot képzett, amelyből üzletrész-tőkét vásárolt, holott a számviteli törvény értelmében erre csak a véglegesen átadott összegek esetében lett volna módja. A rendőrség az őrizetbe vétellel párhuzamosan megtette a biztonsági intézkedéseket is, amelyek több mint 100 ingatlant érintenek. Ebbe a körbe tartozik a cégcsoport teljes ingatlanvagyona, valamint néhány Balázs László és családjának tulajdonában álló ingatlan. A rendőrség indítványozza ezen ingatlanok zár alá vételét - közölte Tóth László, a BRFK alezredese.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet