BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A takarékszövetkezetekbe költözhet a posta?

Az alacsony lélekszámú településéken megszűnő postafiókok feladatait részben vagy egészben a takarékszövetkezeti hálózat vehetné át.

2004. május 19. szerda, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megszűnő kisposták funkcióit részben vagy egészben átvenné a takarékszövetkezeti hálózat - tájékoztatott Csicsáky Péter, a Takarékbank vezérigazgatója a pénzintézet és a Somogyért Egyesület közös rendezvényén. A 600 lélekszám alatti települések közül 44 helyen működik takarékszövetkezeti fiók, a 600 és 2000 lélekszámúakban pedig összesen 600 van.
Korábban a Posta már jelezte, hajlandó tárgyalni minden olyan megoldásról, ahol a fix postaszolgáltatás fenntartásának költségeit részben, vagy egészben valamely más szervezet (általában az önkormányzatok) átvállalják. Ez a mostani többletszolgáltatás a szövetkezetek számára is rentábilisabbá teheti a kirendeltségek fenntartását és erősítheti a helyi szövetkezetek társadalmi elismertségét - mondta Csicsáky Péter.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet