BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre veszteséges, jövőre nullszaldós lehet az Első Lakáshitel

Több mint 300 millió forintos veszteséggel zárta az elmúlt évet az idén bankká alakuló Első Lakáshitel Takarékszövetkezet - hangzott el a pénzintézet mai sajtótájékoztatóján.

2004. május 3. hétfő, 12:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezzel a 2002-es évhez a szövetkezet majdnem megduplázta veszteségét, két évvel ezelőtt ugyanis 163 millió forint negatívummal zárta az évet. Füzes Sándor az igazgatóság elnöke elmondta, hogy tulajdonosváltás is történt a társaság életében. Az új tulajdonosi szerkezet szerint a fő részvényes a Mortgage Holding S.A. lett 90,25 százalékban, a másik tulajdonos pedig a takarékszövetkezetben kisebb részesedésben bíró Első Lakáshitel Kft. maradt. A hitelintézet 2005-re tervezi a nullszaldóssá válását - mondta Füzesi. A tavalyi évet 8,8 milliárdos mérlegfőösszeggel, 188 milliós sajáttőkével, 50 milliós jegyzettőkével zárták, az egy évvel korábbi 3,3 milliárdos mérlegfőösszeghez, 77 milliós sajáttőkéhez, és 50 milliós jegyzett tőkéhez képest. Az átalakulás után a jegyzett tőke 2,4 milliárd forint körül alakul majd.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet