Az Erste Bank mérlegfőösszege 544 milliárd forint volt a múlt év végén, a bankcsoport nyeresége - az Erste Bank Befektetési Rt. 500 millió forintos osztalékának is köszönhetően - 3,8 milliárd forintot tett ki, melynek révén az Erste tőkearányos nyeresége először haladta meg a 20 százalékot.
A Postabank 454 milliárdos mérlegfőösszege 11,4 százalékos bővülést jelent; a pénzintézeti csoport 5,2 milliárdos vesztesége döntően az egyesülés jövőbeli kötelezettségeire képzett 4,8 milliárd forintos céltartaléknak tudható be.
A két bank egyesülési folyamata a március 30-i rendkívüli közgyűléssel kezdődik, ahol a tulajdonosok döntenek a fúzióról, annak módjáról. Előzetes felmérés készül arról is, hogy mely részvényes kíván az egyesült társaság részvényesévé válni. Az egyesülő cégek éves rendes közgyűlése április 30-án lesz.
