Az idén a tavaly elért 10-11 százalékos piacrészesedés megtartását tervezi a Postabank-Leasing Rt. és az Erste S Lízing Rt.
A fúziós stratégia szerint a közös tulajdonban lévő cégek eltérő üzleti céllal külön folytatják működésüket, ám ha a negyedik negyedév környékén eldől, hogy az anyavállalat milyen név alatt - Postabank vagy Erste - folytatja tevékenységét, úgy a lízingcégeket is átkeresztelik.
A stratégia szerint a Postabank-Leasing lesz a felelős a személygépjárművek, a kistehergépkocsik és a motorkerékpárok finanszírozásárért, míg a Erste S Lízing a nagyteherautók és az egyéb eszközök lízingjéhez dolgoz ki konstrukciókat. A két társaságot társ-vezérigazgatóként a két eddigi vezető, Mészáros György és Nagy Péter irányítja a jövőben is.
A húzóágazat továbbra is a személygépkocsi-lízing lesz, ezen belül a jutalékos rendszer továbbélésére számítanak: a cégvezetők úgy vélik, hogy a piacra dobott, kereskedőtől független finanszírozást biztosító hitellevéllel a jelenlegi 15 százalékos volumennél többet nem lehet majd elérni az értékesítésből. Ennek ellenére a két cég úgy véli, hogy a jövőben a banki hálózatban is értékesíteni lehet majd lízingtermékeket, aminek kapcsán céljuk, hogy középtávon a vezető személygépkocsi-lízingcéggé nőjék ki magukat.
