BUX 139303.74 0,0 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkeemelés előtt a magyar Volksbank

A Volksbank Rt. a tavalyinál kisebb ütemű, 20-25 százalékos hitelállomány-növekedést tervez, ami tőkeemelést tesz szükségessé: az anyacég 2,4 milliárd forinttal száll be.

2004. március 3. szerda, 12:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2002-est 34 százalékkal meghaladó, tavalyi 152 milliárd forint után az idén 163 milliárd forintra növelné mérlegfőösszegét a Magyarországi Volksbank Rt. A hitelintézet adózatlan eredménye 256 millió forint lett, s 6 százalék osztalék kifizetését tervezik. A betétállomány a piaci átlag felett, 25 százlaékkal 73 milliárd forintra nőtt tavaly, az idei tervekben 83 milliárd forint szerepel. A hitelállományt a 2003-as, bruttó 111 milliárd forintot eredményező 46 százalékos bővülés után az idén 20-25 százalékkal növelnék.

A hitelezés erre az évre tervezett növekedése tőkeemelést tesz szükségessé, így az anyabank 2,4 milliárd forinttal emeli meg a magyar leány saját tőkéjét. Ennek nyomán a jegyzett tőke 3 milliárd forintról négymilliárdra, a tőketartalék pedig 2,3 milliárdról 3,7 milliárdra emelkedik. A Volksbank az idén nem tervez újabb kirendeltség-nyitást, miután három év alatt 28-ra emelték, azaz megduplázták fiókjaik számát. A társaság mai tájékoztatóján kiemelték, hogy a három évvel ezelőtt kitűzétt célt sikerült teljesíteni, s a cég erős középbankká vált.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet