BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

FHB: mekkora lesz az osztalék a tízszeres profit után?

Az egy évvel korábbihoz megtízszerezte nyereségét a Földhitel- és Jelzálogbank Rt., s úgy tűnik, a profitból osztalékra is jut.

2004. február 12. csütörtök, 16:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már 2003 után is fizet osztalékot az FHB, ám ennek mértékét csak a közgyűlést követően hozzák nyilvánosságra - hangzott el a jelzálogbank mai tájékoztatóján. Iránymutatásként a részvénykibocsátási tájékoztatóban egyébként az szerepel, hogy a bank tartja a 10 százalék feletti tőkemegfelelési mutatót, miközben legfeljebb az eredmény 25 százalékát fizeti ki osztalékként.
A tavalyi adózás előtti eredmény 4,95 milliárd forint volt, ami tízszeresen haladja meg a tavalyelőtti 489 milliós profitot. A hitelintézet mérlegfőösszege 310 milliárd forint lett, s a nyereséggel együtt ez messze meghaladja a tavaly félévkor újrafogalmazott éves tervet.
Idén további profitemelkedést várnak, miközben a hitelállomány gyarapodása a prognózisok szerint - figyelembe véve a PM által előrejelzetteket is - jelentősen elmarad a tavalyitól.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet