Már 2003 után is fizet osztalékot az FHB, ám ennek mértékét csak a közgyűlést követően hozzák nyilvánosságra - hangzott el a jelzálogbank mai tájékoztatóján. Iránymutatásként a részvénykibocsátási tájékoztatóban egyébként az szerepel, hogy a bank tartja a 10 százalék feletti tőkemegfelelési mutatót, miközben legfeljebb az eredmény 25 százalékát fizeti ki osztalékként.
A tavalyi adózás előtti eredmény 4,95 milliárd forint volt, ami tízszeresen haladja meg a tavalyelőtti 489 milliós profitot. A hitelintézet mérlegfőösszege 310 milliárd forint lett, s a nyereséggel együtt ez messze meghaladja a tavaly félévkor újrafogalmazott éves tervet.
Idén további profitemelkedést várnak, miközben a hitelállomány gyarapodása a prognózisok szerint - figyelembe véve a PM által előrejelzetteket is - jelentősen elmarad a tavalyitól.
