BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pármából is felszámolhatják a magyar Parmalatot (bővebb)

Az országhatárokon átlépő fizetésképtelenségi eljárásról tanácskozott ma a Felszámolók Országos Egyesülete - értesült a NAPI Online.

2004. január 28. szerda, 12:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megbeszélés fő témája az a 2000-ben elfogadott EU-direktíva volt, amely szerint lehetőség van úgynevezett másodlagos eljárásokra, tehát olyan másik uniós tagállamban történő végrehajtásra, ahol egy adós cégnek további telephelye van.

Keller László közpénzügyi államtitkár a sajtónak elmondta, hogy nem tudnak elképzelni törvénymódosítást az ügyben, kizárólag új törvényben gondolkoznak, amely legkésőbb 2006 január elsején léphet hatályba. A konferencia külföldi előadói kiemelték, hogy bizonyos esetekben akár a felszámolás alá került cég országának jogrendje szerint is eljárhat a felszámolóbiztos.

Ilyen eset lehet a Parmalat ügye is, mivel a pármai anyacégen kívül a társaságnak több EU-országban és Magyarországon is van leányvállalata. Ezért május elseje után akár a pármai csődgondnok is kezdeményezheti a magyar tejipari vállalat felszámolását is. A NAPI Gazdaság szerdai írása szerint ugyanakkor megúszhatja a bezárást a Parmalat Hungária Rt., mivel sikerrel folytatott egyeztetést a hitelező bankokkal.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet