BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jogilag aggályos a Vodafone-paródia?

Jogi úton reagál a Vodafone a Westel által indított A térerő körülvesz című kampányra, amelyben a Westel az általa tisztességtelennek tartott reklámfilmrészleteket figurázta ki.

2003. december 2. kedd, 09:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Vodafone jogi úton kíván reagálni a közelmúltban futott A térerő körülvesz elnevezésű Westel-kampányra. Az előfizetők száma alapján jelenleg 16 százalékos piaci részesedéssel bíró Vodafone eddigi stílusában és hangvételében folytatja üzleti kommunikációját – mondta lapunknak Vitai Attila vezérigazgató. A változatlan marketingkommunikációs politika önmagában véve is válasz a versenytárs vádjaira – fogalmazott Vitai. A vezérigazgató kedvező jelnek tartja, hogy jelenleg már nem látható a szóban forgó spot a televíziócsatornákon.

Ettől kissé eltérően értékeli az elmúlt hetek fejleményeit Winkler János, a Westel vezérigazgató-helyettese. Véleménye szerint az országos nyilvánosság előtt megfogalmazott kritikák meghozták hatásukat: némi elmozdulás következett be a Vodafone kommunikációjában. Az ügyfelek részéről pozitív visszajelzések érkeztek a „válaszkampánnyal" és a versenyjogi eljárás indításával kapcsolatban. Winkler utalt arra, hogy A térerő körülvesz kampány elkészítéséhez jelentősen hozzájárultak az ügyfelek megjegyzései, amelyek szerint a nem Vodafone-előfizetéssel rendelkező mobiltulajdonosokat elhízott és szerencsétlen emberként, a vállalatvezetőket pedig verőlegényekként ábrázolják a Vodafone reklámfilmei.

Folytatás a keddi NAPI Gazdaságban

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet