BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés még a kártyás terminál

Bár a bankkártyás fizetés aránya dinamikusan növekszik Magyarországon, a kereskedelmi elfogadóhelyek száma közel sem alakul ilyen kedvezően.

2003. augusztus 18. hétfő, 08:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon 2003. március végén összesen 17 489 kártyaelfogadó hely működött, noha (mint azt a cseh példa is mutatja) egy ekkora piac a jelenlegi elfogadóhelyek közel dupláját, 30 ezer ilyen pontot is elbírna - vélekedik Radu P. Obreja, a VISA régiónkért felelős alelnöke.

A VISA legfrissebb kimutatása szerint az év első három hónapjában több mint 16 százalékkal csökkent a kereskedelmi elfogadóhelyeken lévő POS-terminálok száma. A másik nagy nemzetközi kártyatársaság, a MasterCard véleménye szerint a probléma területi: a fővárosban megfelelő az elfogadói hálózat, ám vidéken még bőven lehet javítani annak sűrűségén. A kereskedelmi elfogadóhelyek csökkenésében közrejátszik, hogy a Budapest Bank (BB) tavalyi kilépésével kevesebben maradtak a piacon.

Most csak két nagy (az OTP és a K&H) és két kisebb társaság (a Postabank és az Inter-Európa Bank) van jelen az üzletágban. Az idei bővülés náluk nyilvánvalóan csak a BB szerződéses partnereinek átvételéből adódhatott. Az OTP és a K&H is arról számolt be lapunknak, hogy az elmúlt fél évben a korábbi ütemben, mintegy 1000-1000 terminállal növelték elfogadóhálózatukat. Az IEB ugyanakkor 8,4 százalékos növekedésről adott hírt. A Postabanknál úgy nyilatkoztak, hogy 2003 első hat hónapjában mindössze 30 kereskedőt kötöttek be a hálózatukba, 15 partnertől pedig búcsúzniuk kellett, jelenlegi hálózatuk így 480 kereskedői terminálra korlátozódik.

Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet