BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten lesz az ING egyik regionális központja

Az ING-csoport banki üzletága három regionális ügyviteli központot hoz létre világszerte, ebből az egyiket Budapesten, 180 milliós állami támogatással.

2003. július 8. kedd, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapesten alakítja ki regionális ügyviteli központját az ING-csoport banki üzletága 2003 második felében. A beruházáshoz a gazdasági tárca - a Smart Hungary program keretében - 100 millió, a munkaügyi minisztérium pedig további 80 millió forint támogatást nyújt. Az ING Dózsa György úti irodaházában megvalósuló, 500 millió forint értékű technológiai fejlesztés révén az idén 130, néhány éven belül pedig 250 új munkahely jön létre.
A budapesti központ kialakítására az ING informatikai rendszerének és háttérirodai tevékenységének egységesítése révén kerül sor. A globális rendszer központja Amszterdamban lesz, a magyar főváros mellett pedig Szingapúrban és az Egyesült Államokban hoznak létre regionális centrumokat.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet