A Magyar Nemzet (MN) című napilap szombati számában (2003. május 24.) Kormány és sajtó összefonódása címmel első oldalán közölte, hogy a birtokába jutott dokumentumok szerint „egy, a Pénzügyminisztérium szóvivőjével összefüggésbe hozható cég, a Napinvest Kft. menedzseli a NAPI Gazdaság (NG) mindennapi életét a kormányváltás után is”. A konzervatív napilap azt is megemlíti, hogy Medgyessy Péter kormányfő korábbi pr-főnöke az egyik ügyvezetője a szóban forgó cégnek.
Az állítások súlyához mérten csekélységnek tűnik, de a PM szóvivője – a NAPI Gazdaság korábbi rovatvezetője, Máté Dániel – tavaly júniusban túladott 1,25 százalékos, 400 ezer forintos Napinvest-részesedésén, amelyet a lapnál maradt kollégái vettek meg. A miniszterelnök volt munkatársa, Pichlerné Mező Gizella soha nem volt ügyvezetője, de még csak tulajdonosa sem a túlnyomórészt lapunk jelenleg is aktív újságírói által birtokolt Napinvest Kft.-nek.
Az MN szombati számában egyébként megítélésünk szerint túlzott súllyal szerepelt a NAPI Gazdaság. A lapunk által múlt hét pénteken rendezett egészségügyi szakmai konferenciáról is megjelent egy beszámoló a második oldalon. Abban külön bekezdést szenteltek annak, hogy mennyi volt a részvételi díj, vagy ahogy az MN tálalja: mennyiért lehetett végighallgatni a miniszterelnököt. S még ezzel sem úsztuk meg: a hetedik oldalon, a vezércikk első mondatában ismét előkerül az NG, no meg a belépődíj. Pedig aki ismeri a rendezvényszervező piacot és tájékozott a tarifák felől, az nem lepődhet meg ezen a mérsékeltnek számító összegen.
Azt gondoljuk, hogy szombati kiadásában az MN érdemeinken felül foglalkozott lapunkkal. Mi – az MN által sugalltakkal szemben – soha nem voltunk és nem leszünk semelyik kormánynak sem a szócsöve. Üzleti, s nem politikai alapon szervezett szakmai konferenciákat rendezni pedig még a jobboldal szemében sem lehet bűn...
