BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első negyedévben 151 milliárdot közbeszereztek Magyarországon

Idén az első negyedévben 947 közbeszerzési pályázatot írtak ki, ebből 129 eredménytelen volt. Ezek együttes értéke 150,9 milliárd forint volt - jelentette be Tunyogi László, a Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft. vezetője.

2003. április 10. csütörtök, 12:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb kiíró a Miniszterelnöki Hivatal volt, összesen 43 milliárd forint elköltésével (ebből a legnagyobb tétel, 30 milliárd forinttal egy üzemanyag-beszerzés volt). A második legnagyobb megrendelő - 8,7 milliárd forinttal - pedig a Máv Rt. volt az első negyedévben.

Az ágazatok közül az építőipar vezet, több mint 54 milliád forintos közbeszerzési-forgalommal.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet