BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól kódolt lesz a Filmmúzeum

A Filmmúzeum januártól kódolt csatornaként működik tovább. A tévé a 2002-es évet nyereséggel zárja. Jövőre a műsorstruktúrában – annak 20-30 százalékát elfoglalva – megjelennek a régi külföldi filmek, az MTV-től vett archív anyagok adásidejének rovására. Prokopp Dóra, a tévétársaság vezetője korábbi nyilatkozata szerint a változástól reklámbevételt várnak.

2002. december 12. csütörtök, 06:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre kódolt lesz a Filmmúzeum műsora, vagyis az egyéni műholdvevővel rendelkezők nem foghatják az adást. A jel a kábelszolgáltatók fejállomásáig kódoltan megy, majd onnan a szolgáltató juttatja el a megállapodás szerinti háztartásokba az adást. A tévét működtető társaság - a Filmmúzeum Rt. - nyereséggel zárja a 2002-es évet - mondta lapunknak Krasznai János, a cég egyik tulajdonosa. Az rt.-nek eddig nem volt reklámbevétele, de jövőre már szeretnének részesedni a reklámtortából. Prokopp Dóra (Krasznai János felesége) vezérigazgató, résztulajdonos korábban úgy nyilatkozott, hogy a százszázalékos magyar tartalmat feladják és a jövőre megjelenő külföldi filmektől nagyobb nézettséget és reklámbevételt várnak. A jövőben a csatornán az archív televíziós műsorokkal szemben nagyobb teret szánnak a filmeknek. A tervek szerint a műsoridő 20-30 százalékában vetítenének külföldről vett anyagokat, amelyek beszerzési ára alacsonyabb, mint a Magyar Televízió Rt. archívumából eddig vett műsorok költsége - mondta Krasznai. A tévé jövő évi költségvetésének szintén 20-30 százalékát költik határon túli filmek behozatalára, a szinkronizálásra, szállításra, illetve egyéb költségekre.
Az előfizetésekből befolyó bevétel korábbi közlések alapján 2001-ben 300 millió forint körül alakult, bár Krasznai most nem kívánt nyilatkozni az aktuális bevételről, ám az vélhetően növekedett. A Filmmúzeum ugyanis immár 1,3 millió háztartásban érhető el, ami duplája a korábbinak. A csatorna egyébként nemcsak a kínálatát bővítené, de a jövőben egy órával meg kívánja nyújtani az adásidőt is, ami most reggel 9 órától napi 14 óra.
A Filmmúzeum újabb saját gyártású műsorok készítését is tervezi, így az autósoknak oldtimer-magazint, illetve divattörténeti összeállításokat tűznek műsorra, de a műsoridő nagyobbik részét kitöltő anyagokat továbbra is a Nemzeti Filmarchívumtól és a Moképtől szerzik be.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet