BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére viszi jelzálogleveleit a HVB

Várhatóan a 200 millió forintra tervezett éves, adózás előtti nyereségnél is magasabb eredménnyel zárja a 2002-es évet a HVB Jelzálogbank Rt. - mondta Nagy Gyula a társaság vezérigazgatója ma délelőtti tájékoztatóján. A cég november 7-én jelzálogleveleket aukcionál, a papírokat tőzsdére viszik.

2002. november 4. hétfő, 12:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bank már a júniusi adatok szerint is 100 milliós eredményt ért el, s ez szeptemberre már 173 millió forintra nőtt. A társaság mérlegfőösszege év végére a tervek szerint 20 milliárd forint lesz, ami a tavalyi duplája, a hitelállomány 13 milliárd forint körül alakulhat, ebből a lakáshitelek 8 milliárd forintra rúgnak majd. Nagy Gyula kijelentette, hogy legfontosabb terméküknek továbbra is a lakáshitelt tekintik, de fontos szerepet kap a kereskedelmi jelzáloghitelezés is.

A tájékoztatón bejelentették, hogy tőzsdére viszik a HVB jelzálogleveleit, az első nyilvános aukció november 7-én lesz, amikor két sorozat kerül piacra. A HVBV 2009/A változó kamatozású, 2009. november 12-i lejáratú, az egyéves diszkontkincstárjegyhez képest 120 bázispont kamatfelárral kerül piacra. A HVBF 2008/A, fix kamatozású papírt 2008. június 12-i lejárattal aukcionálja a HVB. A bank 2,9 milliárd forintig elfogad jegyzést, az összérték mindkét instrumentumban legalább 100-100 millió forint, illetve legfeljebb 1,5-1,5 milliárd. A következő félévben lesznek rábocsátások, a novemberi kibocsátás része a most meghirdetett, hosszútávú, 50 milliárd forintos programnak.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet