BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb vonalakat üzemeltetne a GYSEV

További MÁV vonalak üzemeltetéséről tárgyal a GYSEV. Nem kizárt, hogy év végéig a közel 3,2 milliárd forintos költséggel felújított Sopron-Szombathely vonalszakasz után újabb, jelenleg a MÁV által üzemeltetett és a Magyar Államkincstár tulajdonában lévő vonalszakaszt üzemeltethet majd a GYSEV - közölte Fehérvári László, a GYSEV nemrégiben kinevezett vezérigazgatója Acsádon tartott sajtótájékoztatóján.

2002. július 24. szerda, 13:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlekedési tárca államtitkárai is megerősítették, hogy megkezdődtek a tárgyalások egyrészt a magyar állam és az osztrák állam között, másrészt a komoly veszteségektől szenvedő MÁV és a GYSEV között a Szombathely-Szentgotthárd vonalszakasz bérbeadásáról.
A vezérigazgató elmondta, az év végéig a villamosítással együtt befejezett Sopron-Szombathely vonalszakasz rekonstrukcióját követően a vonalon döntő részt már saját járművel közelkednek majd. Fehérvári közölte: bár a mintegy 62 kilométeres volnalszakasz bérleti díjáról még folynak a tárgyalások, abban bízik, hogy a magyar állam képviselőivel néhány millió forintban sikerül majd megállapodni. Mindezt azzal indokolta, hogy a korábban a GYSEV kezelésébe adott, mintegy 6 kilométer hosszú Sopron-Ágfalva vonalszakaszt, amelyet a cég kizárólag saját erőböl újított fel, a felújítás fejében 80 évig ingyen használhatja a GYSEV.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet