A közlekedési tárca államtitkárai is megerősítették, hogy megkezdődtek a tárgyalások egyrészt a magyar állam és az osztrák állam között, másrészt a komoly veszteségektől szenvedő MÁV és a GYSEV között a Szombathely-Szentgotthárd vonalszakasz bérbeadásáról.
A vezérigazgató elmondta, az év végéig a villamosítással együtt befejezett Sopron-Szombathely vonalszakasz rekonstrukcióját követően a vonalon döntő részt már saját járművel közelkednek majd. Fehérvári közölte: bár a mintegy 62 kilométeres volnalszakasz bérleti díjáról még folynak a tárgyalások, abban bízik, hogy a magyar állam képviselőivel néhány millió forintban sikerül majd megállapodni. Mindezt azzal indokolta, hogy a korábban a GYSEV kezelésébe adott, mintegy 6 kilométer hosszú Sopron-Ágfalva vonalszakaszt, amelyet a cég kizárólag saját erőböl újított fel, a felújítás fejében 80 évig ingyen használhatja a GYSEV.
