A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Posta Igazgatósága tegnap elfogadta az idei üzleti tervet, aminek értelmében 125,8 milliárd forintos bevétel mellett csaknem 6 milliárd forintos adózás előtti veszteségre számíthat 2002-ben a társaság.
A Defend Kft. jövőjéről a kormány holnapi ülésén várható döntés, az elképzelések között szerepel a végelszámolás is. A jelenlegi három tulajdonos helyett csak a Posta illetve a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) lenne a cég tulajdonosa, azaz a tervek szerint a két társaság kivásárolná a VIB Kft. tulajdonrészét.
Holnap nevezik ki a Postabank új vezetését is, amelynek elsődleges feladata a privatizáció gyors lebonyolítása lesz. Csáki szerint az értékesítés elméletileg akár még az idén az lebonyolítható, bár valószínűbb, hogy erre csak jövőre kerül sor.
