BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még idén eladják a Postabankot?

A Magyar Posta Rt. a jövőben az alaptevékenységére kíván koncentrálni, így kivonul minden olyan, a korábbi vezetés alatt létrehozott vállalkozásából, amely belátható időn belül nem biztosítja a megtérülést. Ennek értelmében felszámolják a Tetra Rt-t - a Posta jelenleg is keresi a 2,6 milliárd forintos befektetéssel kiépített elektronikus közbeszerzési rendszer hasznosítóját -, és lehet, hogy hasonló sors vár a Defend Kft-re is. A Postabankot akár már az idén privatizálhatják - közölte mai sajtótájékoztatóján a Magyar Posta Rt. elnöke, Csáki György.

2002. július 18. csütörtök, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Posta Igazgatósága tegnap elfogadta az idei üzleti tervet, aminek értelmében 125,8 milliárd forintos bevétel mellett csaknem 6 milliárd forintos adózás előtti veszteségre számíthat 2002-ben a társaság.
A Defend Kft. jövőjéről a kormány holnapi ülésén várható döntés, az elképzelések között szerepel a végelszámolás is. A jelenlegi három tulajdonos helyett csak a Posta illetve a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) lenne a cég tulajdonosa, azaz a tervek szerint a két társaság kivásárolná a VIB Kft. tulajdonrészét.
Holnap nevezik ki a Postabank új vezetését is, amelynek elsődleges feladata a privatizáció gyors lebonyolítása lesz. Csáki szerint az értékesítés elméletileg akár még az idén az lebonyolítható, bár valószínűbb, hogy erre csak jövőre kerül sor.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet