BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A HDB sokallja a mobilhálózatban végződő vezetékes hívások díját

A Hírközlési Döntőbizottság (HDB) határozatban szólította fel a Pannon GSM Rt.-t, ma pedig várhatóan a Westel Rt.-t, hogy a hírközlési törvénynek megfelelő árakat alkalmazzon a vezetékesből induló, mobilhálózatban végződő hívásokra. A V-fon ugyanis kifogásolta, hogy a mobiltelefon-cégek az indokoltnál magasabb végződtetési díjat számolnak fel.

2002. június 19. szerda, 07:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A HDB legújabb határozatában felszólította a Pannon GSM Rt.-t, hogy a V-fon Rt. számára 30 napon belül olyan tarifát alakítson ki a vezetékes hálózatból indított és mobilban végződő hívásokra, amely megfelel a hírközlési törvényben foglaltaknak – tudtuk meg. A HDB ezzel gyakorlatilag elfogadta a V-fon panaszát, a cég szerint ugyanis meghaladja az indokoltat az a körülbelül 37 forint, amit a mobiltelefonos cégek percenként beszednek a hálózatukba történő vezetékes hívások végződtetéséért; a V-fon percenként 13 forintot tartana indokoltnak. Úgy tudjuk, hogy a HDB ma hasonló tartalmú döntést hozhat a Westellel kapcsolatban is.

A V-fon hónapokkal ezelőtt fordult a HDB-hez azzal, hogy a Pannon tarifái nem felelnek meg a hírközlési törvényben foglaltaknak. A HDB a vizsgálat során bekérte a Pannontól azokat a dokumentumokat, amelyekkel a mobiltelefon-társaság bizonyíthatta volna, hogy az általa alkalmazott árak megfelelnek a jogszabálynak, a benyújtott anyagok alapján azonban a HDB ezt nem találta bizonyítottnak. Ezek után hozta meg előbbi döntését, s egyben felkérte a Pannont arra is, hogy a 30 napon belül kialakított új konstrukciók alapján folytassa a tárgyalást a V-fon Rt.-vel, állapodjanak meg egymással. Suba János, a Pannon szóvivője nem kívánta kommentálni a döntést, miután a cég még nem kapta meg a hivatalos tájékoztatást.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet