BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az új kormány felülvizsgálná a hírközlési törvényt

Az idő túlhaladta a tavaly elfogadott hírközlési törvényt, ezért a jogszabály felülvizsgálatát fogja kezdeményezni az új kormányzat - mondta Kovács Kálmán, az informatikai tárca vezetői posztjának várományosa a Hírközlési Felügyelet konferenciáján tartott sajtótájékoztatón.

2002. május 17. péntek, 13:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A leendő miniszter persze nem az első 100 nap teendői közé sorolta a jogszabály módosítását, ám az internethasználat elterjedését érintő részek kapcsán már ezen időszakban is léphet a kabinet.
Kovács megígérte, hogy az új kormányzat folytatja az általa is hasznosnak tartott intézkedéseket, például a teleház-mozgalom támogatását, illetve a iskolák internet-hozzáférésének elősegítését, s az információs társadalom további kiépítése érdekében elképzelhetőnek tartja a számítógépek elterjedésének segítése céljából valamilyen adókedvezmény bevezetését.
A kormányzati TETRA kapcsán Kovács úgy vélekedett, hogy nem megfelelő helyre - a Posta érdekeltségébe tartozó céghez - került az ügy, bár azt, hogy mi lenne a jobb megoldás, e pillatban nem tudta megmondani.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet