BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Suzuki csökkenő forgalomra és nyereségre számít

A Magyar Suzuki Rt. az idén a tavalyinál kisebb forgalom mellett már nyereséget tervez. A társaság továbbra sem közölt részleteket arról, hogy az Esztergomban gyártandó új modell milyen lesz és mikor dobják piacra.

2002. május 16. csütörtök, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Suzuki Rt. tavaly 148,3 milliárd forint bevételt ért el, 800 millió forint veszteség mellett. Idén már nyereséges működésre számít a cég, s várhatóan a tavalyi 85 ezernél némileg kevesebb autót adnak el, s bevételük pedig 146 milliárd forint körül alakulhat - mondta Kondo Tadashi a gyár vezérigazgatója. Aszamo Szuzuki, a Suzuki Corporation elnöke pedig arról számolt be, hogy az idei 14 milliárdos beruházás után a következőkben további invesztíciókat hajtanak végre, ugyanis 2005-ig a gyár jelenlegi 85 ezres éves kapacitását 120 ezerre kívánják növelni. Az Esztergomban gyártandó új modellről, illetve annak piaci bevezetésének időpontjáról nem nyilatkoztak a cégvezetők.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet