Az adatkommunikációból származó bevétel ma még csak mintegy 10 százaléka a teljes forgalomnak, s ezen ágazat fejlesztése mellett szól az is, hogy az előrejelzések szerint egy-másfél év múlva lelassul a mobiltelefon elterjedése – mondta Suba János, a Pannon kommunikációs igazgatója a szerdai sajtótájékoztatón. A GSM alapú M2M, vagyis a gépek közötti kummunikáció közül az automatikus mérőműszer leolvasást, a közutak forgalmi adatainak ellenőrzését, a közlekedésirányítási rendszereket említette Suba. Breznai János, a Pannon munkatársa elmondta, hogy a cég jelenleg például a GSM alapú objektumazonosító és mozgáskövető rendszer megvalósításán dolgozik.
