BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai tulajdonban az Alcatel e-Business Kft.

Az amerikai befektetési alap, a Platinum Equity megvásárolta a francia Alcatel tizenhét európai országban az e-business szolgáltató üzletágát, benne a magyarországi Alcatel e-Business Kft.-t, mert az anyavállalat meg akarta szüntetni a közvetlen értékesítést, s egyedül a gyártásra és a fejlesztésre akar koncentrálni – tájékoztatta lapunkat Tóth Ottó, ügyvezető igazgató.

2002. április 10. szerda, 15:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Amerikai Egyesült Államokban bejegyzett cég több mint egymilliárd dollárt fizetett a tizenhét országban működő társaságokért. Az Alcatel tavaly választotta külön többi tevékenységétől az e-business üzletágat, s a magyarországi céget 2001. szeptemberében jegyzeték be a cégbíróságon. A szétválasztás után az Alcatel a vevőkeresés során több céggel folytatott tárgyalásokat, s az amerikaiaknak már volt egy, az Alcatel e-Businesséhez hasonló profilú vállalkozása, a NextiraOne, s ez európai terjeszkedést tervezett. Így találkozott az amerikaiak és az Alcatel szándéka, ami végül az Alcatel cég felvásárlásával végződött.

Az Alcatel e-Business Kft., illetve a korábbi divízió az elmúlt évben csaknem kétmilliárd forintos forgalmat bonyolított le, ami mintegy 25 százalékkal több mint 2000-ben. Tóth Ottó elmondta, hogy a tulajdonosváltás nem hoz jelentős változásokat, hisz jogfolytonosságról van szó, ami nem érinti az érvényes szerződéseket – sem a munkatársak létszámát –, vagyis a cég kiszolgálja korábbi vevőit. A későbbiekben az új tulajdonú cég több gyártó termékeivel fog foglalkozni, ezek között említette például Tóth a Cisco eszközök értékesítését.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet