BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult az Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesülete

Az Antenna Hungária, a BankNet, a BT Magyarország, az eTel, az Euroweb Hungary, a GTS-Datanet, a HungaroDigitel, a Novacom, a PanTel, és a UPC Magyarország a távközlési szolgáltatásaik nyújtásával kapcsolatos érdekeik hatékony érvényesítése és képviselete céljából április 4-én önálló szakmai érdekvédelmi és érdekképviseleti társadalmi szervezetet hoztak létre, Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesülete néven

2002. április 5. péntek, 11:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyesület támogatja a távközlési infrastruktúra alapú verseny kialakítását, a hálózati és szolgáltatási monopóliumok megszüntetését, egyetért a jelentős piaci erővel rendelkező hírközlési szolgáltatók és az alternatív szolgáltatók viszonyára vonatkozó aszimmetrikus szabályozással és szorgalmazza ennek hatékony alkalmazását. A hatékony verseny érdekében szorgalmazza az átlátható és ellenőrizhető árszabályozási elvek és költségmodellek valamennyi érdekelt részvételével történő kialakítását, a versenysemleges árképzés szoros hatósági felügyeletét, a felfaló árazás és az árprés alkalmazásának szabályozói eszközökkel történő megelőzését.
Az egyesület első közös fellépésként a távbeszélő piacon jelentős piaci erővel rendelkező távközlési szolgáltatók által készített referencia összekapcsolási ajánlatok (RIO) nyilvános megvitatását szorgalmazza és a Hírközlési Döntőbizottság által jóváhagyandó RIO szakmai tartalmával kapcsolatos közös érdekeket fogalmazza meg.
Az egyesület elnöke Törő Csaba, a PanTel Rt. vezérigazgatója, társelnöke Szathmári Géza a GTS-Datanet Távközlési Kft vezérigazgatója, az elnökségi tagjai Mátrai Gábor (UPC), Borbás Andor (eTel), Dobozi Péter (Antenna Hungária) és Ferenczi Gábor (BT Magyarország).

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet