BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma szavaznak a Compaq tulajdonosok

A HP-Compaq ügyben ma a Compaq részvényesek szavaznak, ők valószínűleg nem fekszenek keresztbe a felvásárlásnak, hiszen részvényeik értékét már a HP tulajdonosok jóváhagyását előrevetítő nyilatkoztok is 7,5 százalékkal emelték.

2002. március 20. szerda, 12:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a HP tulajdonosok szavazásának végeredménye még nem ismert a Compaq tulajdonosok ma mindenképpen szavaznak arról, hogy támogatják-e cégük felvásárlását. Ez a szavazás egyértelmű fúziópárti győzelemmel kecsegtet, hiszen a Compaq tulajdonosok körében nem alakult ki olyan szervezett ellenzék, mint a HP birtokosok között. Ott az alapító családok fogtak össze a felvásárlás ellen, s bár a fúziót szorgalmazó HP főnök szerint a tegnapi szavazás előzetes adatai az ő győzelmüket valószínűsíti a szavazatszámlálás még jó néhány napig eltarthat. A Compaq részvényesei maguk ellen szavaznának, ha elutasítanák a dealt, hiszen részvényeik ára már attól 7,5 százalékot emelkedett, hogy az előzetes adatok szerint a HP tulajdonosok jóváhagyták a tranzakciót.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet