BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négymilliárdos beruházás a Tetra Pak Rt.-nél

Fennállása óta legnagyobb, négymilliárd forint értékű beruházását hajtotta végre a Tetra Pak Hungária Rt. a több mint kétszeres termelésbővítést is lehetővé tévő új nyomdagépsorral, amelyet idén februárban adtak át – tudta meg a NAPI Online Baka Évától, a cég kommunikációs és környezetvédelmi menedzserétől, a Tetra Alapítvány titkárától. Ezt a beruházást nem számítva a cég tavalyi beruházásainak már 30 százalékát fordította környezetvédelmi célokra, míg 1999-ben ez az arány csak 11 százalék volt.

2002. március 19. kedd, 17:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beruházásokat megalapozta a 60-65 százalékban exportra dolgozó cég termelésének növekedése is: míg 2000-ben 1,25 milliárd dobozt gyártottak, tavaly már 1,4 milliárdot, idén pedig 10 százalékos bővülést terveznek.

A Tetra Pak több mint egy éve kezdeményező szerepet játszott a környezetvédelmi célokat szolgáló, 7 milliós alaptőkével létrejött Tetra Alapítvány megalapításában. Pályázati felhívásain és már futó támogató projektjein kívül az alapítvány külső forrásokat is bevon. Idén május 10-én, a Madarak és Fák Napja alkalmából immár másodszor szervez úgynevezett ,,fund-raising" támogatói vacsorát. A rendezvényen befolyó összeg segítségével tavaly az alapítvány 1 hektár erdőt tudott telepíteni a Pilisben.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet