BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A divesztíció húzza le az Electrolux Lehel bevételét

Az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft. az idén a tavalyinál 1,3 milliárd forinttal kisebb árbevételt tervez, ám ha az időközben eladott részleg hatását is figyelembe vesszük, a társaság forgalomnövekedésre számít.

2002. március 11. hétfő, 12:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft.88,5 milliárd forintos bevételt ért el 2001-ben. Ebből 24 milliárd forint volt a belföldi értékesítés bevétele, ami 6 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit - mondta Takács János, a cég vezérigazgatója. 2002-ben 87,2 milliárd forint bevételre számít a társaság: a két év közötti csökkenés oka, hogy az Electrolux tavaly értékesítette az első 7 hónapban 3,5 milliárdos bevételt hozó abszorpcióshűtőgép-gyártó részlegét, s ezen egység teljesítménye az idei évben már természetesen nem jelenhet meg a bevételi tervekben.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet