BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új munkahelyeket létesít Zagyvarékason a Hajdú-Bét Rt.

Magyarország legnagyobb baromfifeldolgozó üzeme március elején újra megnyitja kapuit Zagyvarékason, ahol éves szinten átlagosan több mint félezer fő találhat munkát.

2002. január 24. csütörtök, 13:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország legkorszerűbb automata gépsorával rendelkező üzemben dolgozzák fel a Hajdú-Bét Rt. által előállított csirkék és víziszárnyasok – a teljes pecsenyeliba mennyiség és a pecsenyekacsák – jelentős részét. A Wallis Rt. többségi tulajdonában lévő vállalat a zagyvarékasi üzem újranyitásával jelentős módon javítja a térség átlagosan kilenc százalék körüli munkanélküliségi mutatóit. Terveik szerint éves szinten átlagosan 550 főt foglalkoztatnak, de csúcsidőben a létszám elérheti az ezer főt. A Hajdú-Bét Rt. vezetése és a helyi önkormányzat a közös célokról együttműködési megállapodást írt alá. Ebben az üzem tulajdonosai vállalták, hogy a folyamatosan növekvő létszámot elsődlegesen a helybéli lakosság, illetve Zagyvarékas vonzáskörzetéből biztosítják. Ezen felül folyamatosan támogatják az önkormányzati rendezvényeket és a helyi iskolát.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet