BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új kemence a salgótarjáni öblösüveggyárban

Új kézi kemencét adtak át pénteken a salgótarjáni öblösüveggyárban. A 200 millió forint értékű, élenjáró technológiát képviselő beruházást az Európai Unió Hyfer-keretéből, a Magyar Fejlesztési Bank Rt. kedvezményes kölcsönéből, és a salgótarjáni gyár saját forrásaiból finanszírozták - adta hírül az MTI. A beruházás révén immár 20-30 százalékos energiamegtakarítással, környezetbarát technológiával készülnek a kézi gyártású kelyhek, poharak, vázák.

2001. december 7. péntek, 14:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Naményi Péter, a salgótarjáni St. Glass Öblösüveggyártó és Forgalmazó Rt. vezérigazgatója az átadáson elmondta, hogy a 980 főt foglalkoztató gyár idén várható 3,5 milliárd forint értékű forgalmának 40 százalékát a kézi, 60 százalékát a gépi előállítású termékek teszik ki. A teljes termelés csaknem 70 százaléka exportpiacokra kerül. A kézi előállítású üvegek mintegy 90 százaléka évek óta a legfejlettebb országok piacain talál gazdára.
A kemence-beruházás kiegészítéseként két új hűtőszalagot, két, színes üveg olvasztására alkalmas fazekaskemencét, és ugyancsak két új energetikai vezérlőberendezést állítanak rendszerbe.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet