BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az inflációnál gyorsabban nőtt az Áfészek árbevétele

A tavalyihoz hasonlóan az inflációt meghaladó árbevétel-növekedésre számítanak idén az Áfészek, amelyek összforgalma ebben az évben várhatóan eléri a 255-260 milliárd forintot - tájékoztatta Bartus Pál, az Általános Fogyasztási Szövetkezetek Országos Szövetsége (Áfeosz) elnöke csütörtökön az MTI-t.

2001. november 15. csütörtök, 12:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén az Áfész-csoport árbevétele a múlt évihez hasonló mértékben, várhatóan mintegy 16 százalékkal növekszik. Tavaly az Áfészek árbevétele 230 milliárd forint körül mozgott. A forgalom növekedése elsősorban az élelmiszerkereskedelemben tapasztalható, a növekedést lényegében ez a szektor adja. Az iparcikk-forgalom ugyanis minimális mértékben emelkedik. A csoporthoz tartozó mintegy 230 Áfész közül 40-50 adja az éves árbevétel felét. Bartus szerint az Áfészek a felmérések szerint a második helyet foglalják el forgalmuk alapján.
Az elkövetkezendő időben elsősorban az informatikai fejlesztést kívánják előtérbe állítani az Áfészeknél, 5 év alatt mintegy 3-4 milliárd forintot fordítanak arra, hogy a boltok informatikai háttere nyugat-európai színvonalú legyen.
Megmarad az üzleteket kiszolgáló öt elosztóközpont. Emellett még decemberben átadják Székesfehérváron azt a raktárbázist, amely az importáruk és iparcikkek elosztását végzi az üzletek között. Ez utóbbi fejlesztésre mintegy félmilliárd forintot fordítottak.
Az Áfészek vissza kívánnak térni a budapesti kereskedelembe is, ezért a Mecsek Füszért nemrégiben megállapodást kötött a Sláger Rt.-vel, a szerződés szerint a cég boltjai 2002. január 1-jétől Sláger-Coop néven működnek. A Mecsek Füszért 25 százalékot meghaladó részesedést szerzett a Sláger Rt.-ben. Bartus szerint reális cél, hogy az Áfészek forgalma a jövő évben elérje a 300 milliárd forintot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet