BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Paksi Atomerőmű többet kérne az áramért az MVM-től

Nulla körüli, vagy annal kissé jobb erdményt vár idén a Paksi Atomerőmű Rt., miután a karbantartó és működtető folyamatok kedvezően alakultak - mondta egy sajtóbeszélgetésen Mészáros György, az igazgatótanács elnöke.

2001. október 29. hétfő, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az erőműben már zajlik a jövőre befejezni tervezett földrengés biztonsági program, ami mintegy 12 milliárd forintba kerül. Az erőmű emellett élettartamának hosszabbítására készül. Mészáros szerint emelni kellene az MVM által a pakson termelt áramért fizetett összeget, így - az erőmű számításai szerint - legalább 14 milliárd forint többletbeételre tehetnének szert, amiből a fejlesztéseket finanszíroznák.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet